ორგანიზაცია „უფლებები საქართველო“, 2020 წლის ივლისიდან,  ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) მხარდაჭერით, უფასო სამართლებრივ დახმარებას გაუწევს პირებს, რომლებსაც საქართველოში მოქალაქეობის არმქონე პირის სტატუსის მიღება სურთ.
მოქალაქეობის არმქონე პირი არის პირი, რომელსაც არც ერთი სახგაეროსელმწიფო არ მიიჩნევს თავის მოქალაქედ. მოქალაქეობის არმქონე პირის სტატუსის მინიჭებით, პირს ბინადრობის ნებართვაც ეძლევა, რაც მას საქართველოში ცხოვრებისა და მუშაობის, სახელმწიფოს მიერ შეთავაზებული სერვისებით სარგებლობისა თუ სამგზავრო პასპორტის მიღების შესაძლებლობას უხსნის.
პროექტის ფარგლებში, „უფლებები საქართველო“ მოქალაქეობის არმქონე პირებს გაუწევს უფასო სამართლებრივ კონსულტაციასა და სამართლებრივ დახმარებას, მათ შორის, წარმომადგენლობას ადმინისტრაციულ ორგანოებსა და სასამართლოში.
„უფლებები საქართველო“ 2019 წლიდან ასევე ახორციელებს გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) მიერ მხარდაჭერილ პროექტს, რომლის ფარგლებშიც ორგანიზაცია დახმარებას უწევს თავშესაფრის მაძიებლებს, ჰუმანიტარულის სტატუსისა და ლტოლვილის სტატუსის მქონე პირებს საქართველოში.

From July 2020, Rights Georgia, with the support of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR), will provide free-of-charge legal assistance to persons who wish to obtain the status of a stateless person in Georgia.
A stateless person is an individual who is not considered a citizen by any State. By granting the status of a stateless person, an individual is also granted a residence permit, which opens the possibility to live and work in Georgia, use the State offered services, or obtain a travel passport.
Within the framework of the project, Rights Georgia will provide stateless persons with free-of-charge legal aid and legal assistance, including representation in administrative bodies and courts.
Since 2019, Rights Georgia has also been implementing a project supported by the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR), which supports the organization in assisting asylum seekers and humanitarian and refugee status holders in Georgia.