ორგანიზაცია „უფლებები საქართველო“, 2020 წლის ივლისიდან,  ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) მხარდაჭერით, უფასო სამართლებრივ დახმარებას გაუწევს პირებს, რომლებსაც საქართველოში მოქალაქეობის არმქონე პირის სტატუსის მიღება სურთ.
მოქალაქეობის არმქონე პირი არის პირი, რომელსაც არც ერთი სახგაეროსელმწიფო არ მიიჩნევს თავის მოქალაქედ. მოქალაქეობის არმქონე პირის სტატუსის მინიჭებით, პირს ბინადრობის ნებართვაც ეძლევა, რაც მას საქართველოში ცხოვრებისა და მუშაობის, სახელმწიფოს მიერ შეთავაზებული სერვისებით სარგებლობისა თუ სამგზავრო პასპორტის მიღების შესაძლებლობას უხსნის.
პროექტის ფარგლებში, „უფლებები საქართველო“ მოქალაქეობის არმქონე პირებს გაუწევს უფასო სამართლებრივ კონსულტაციასა და სამართლებრივ დახმარებას, მათ შორის, წარმომადგენლობას ადმინისტრაციულ ორგანოებსა და სასამართლოში.
„უფლებები საქართველო“ 2019 წლიდან ასევე ახორციელებს გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) მიერ მხარდაჭერილ პროექტს, რომლის ფარგლებშიც ორგანიზაცია დახმარებას უწევს თავშესაფრის მაძიებლებს, ჰუმანიტარულის სტატუსისა და ლტოლვილის სტატუსის მქონე პირებს საქართველოში.

С июля 2020 года организация "Rights Georgia” при поддержке Верховного комиссара ООН по делам беженцев (UNHCR) будет оказывать бесплатную юридическую помощь лицам, желающим получить статус лица без гражданства в Грузии.
Лицо без гражданства - это человек, который не считается гражданином ни одного государства. Получив статус лица без гражданства, человек также получает вид на жительство, что открывает возможность жить и работать в Грузии, пользоваться предлагаемыми государством услугами или получить загранпаспорт.
В рамках проекта “Rights Georgia” предоставит лицам без гражданства бесплатную юридическую помощь и правовую поддержку, включая представительство в административных органах и судах.
С 2019 года “Rights Georgia” также оказывает помощь лицам, ищущим убежище, обладателям гуманитарного статуса и статуса беженца в Грузии, в рамках проекта финансируемого Верховным комиссаром ООН по делам беженцев (UNHCR).