„უფლებები საქართველო“ მოქალაქეობის არმქონეობის საკითხზე მომუშავე ორგანიზაციების ევროპულ ქსელს (European Network for Statelessness) შეუერთდა. ქსელი წარმოადგენს 41 ქვეყანაში მოქმედი 170-ზე მეტი სამოქალაქო ორგანიზაციისა და ინდივიდუალური ექსპერტის გაერთიანებას, რომლის მიზანიცაა ევროპაში მოქალაქეობის არმქონეობის პრობლემის აღმოფხვრა, აგრეთვე, მოქალაქეობის არმქონე პირებისთვის საერთაშორისო ნორმებით გარანტირებულ უფლებებზე წვდომის უზრუნველყოფა.
მოქალაქეობის არმქონეობის ევროპული ქსელი 2012 წელს შეიქმნა, როგორც საკოორდინაციო ორგანო და ექსპერტული რესურსი ორგანიზაციებისა და ინდივიდებისთვის, რომლებიც ევროპაში მოქალაქეობის უფლების ხელშეწყობის საკითხზე მუშაობენ.
„უფლებები საქართველო“ მოქალაქეობის არმქონე პირებს უფასო სამართლებრივ დახმარებას 2020 წლიდან უწევს. ეს საქმიანობა გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის - „ლტოლვილების, თავშესაფრის მაძიებლების, ჰუმანიტარული სტატუსის მქონე პირებისა და მოქალაქეობის არმქონე პირების დაცვა და გაძლიერება საქართველოში“ - ნაწილია.

Организация “Rights Georgia” присоединилась к Европейской сети по проблеме безгражданства (ENS). Сеть представляет собой альянс гражданского общества из более чем 170 организаций и отдельных экспертов, работающих в 41 стране, целью которого является устранение проблемы безгражданства в Европе и обеспечение доступа к правам, гарантированным международным законодательством, для лиц без гражданства.
Европейская сеть по безгражданству была создана в 2012 году как координационный орган и экспертный ресурс для организаций и отдельных лиц, работающих над продвижением права на гражданство в Европе.
"Rights Georgia"  с 2020 года оказывает бесплатную юридическую помощь лицам без гражданства. Эта работа ведется в рамках проекта - "Защита и расширение прав и возможностей беженцев, лиц, ищущих убежище, обладателей гуманитарного статуса и лиц без гражданства в Грузии", который осуществляется при поддержке Верховного комиссара ООН по делам беженцев (UNHCR).